
rs2 on kysees ja jäykkyys säärettävät iskarit...viisaat valaiskoot lisää..?
vai pitääkö marssia kauppaan ja napata uudet kainaloon?
Valvoja: CRSC Hallitus
Tuijottiko katsastus-setä pelkästään iskaritestin tuloksia vai varmistiko muutoin että ne on oikeasti loppu.?ridge kirjoitti:joo elikkä katsastus-setä kehu että olis takaiskareitten kilometrit tullu täyteen..iski sellanenpäähän voiko tuollasia huollattaa..?
rs2 on kysees ja jäykkyys säärettävät iskarit...viisaat valaiskoot lisää..?
vai pitääkö marssia kauppaan ja napata uudet kainaloon?
Hmm,muistaakseni Konien huolto maksaa Motoralilla 60e/pari tms.JesseT kirjoitti:Viimeksi juuri kysyin inssiltä noista lukemista, kun uudet iskarit antoi 20 lukemia takana. Sanoi että jos jäykät iskarit ja etuveto jossa kevyt perä niin vielä ihan normaali lukema. Rikkinäiset sitten antaa jo alta kympin lukemia ja heittoa puolelta toiselle.
Tällaisia halpisiskareita yleensä ei voi huoltaa (en nyt spaxista muista), ja jos voi (esim Konit), niin missään nimessä se ei rahallisesti kannata.
Mielenkiinnosta, mitä tuo hinta sisältää? Viimeksi kun juttelin jonkun Konin edustajan kanssa, niin sanoi että huollattaminen kannattaa lähinnä jos malli on vanhentunut ja uusia ei enää ole saatavilla.jesus48 kirjoitti:Hmm,muistaakseni Konien huolto maksaa Motoralilla 60e/pari tms.JesseT kirjoitti:Viimeksi juuri kysyin inssiltä noista lukemista, kun uudet iskarit antoi 20 lukemia takana. Sanoi että jos jäykät iskarit ja etuveto jossa kevyt perä niin vielä ihan normaali lukema. Rikkinäiset sitten antaa jo alta kympin lukemia ja heittoa puolelta toiselle.
Tällaisia halpisiskareita yleensä ei voi huoltaa (en nyt spaxista muista), ja jos voi (esim Konit), niin missään nimessä se ei rahallisesti kannata.
PasiL nimimerkillä oli mk1 fiestan iskarin kanssa jokin ongelma. En nyt vaan muista mikä oli ongelman aihe.Tuksu kirjoitti:Samaa aihetta sivuten, onko muilla sattunut olemaan spaxin iskareiden joukossa maanantaikappaleita? Itsellä Spaxin sport etuiskari heti alusta alkaen täysin tehoton. Iskaritestissä tuli lukemaksi 5. Tässä nyt odottelen, että rally racestä tulee uudet iskarit, jonka jälkeen vanhat takaisin tehtaalle tutkittavaksi.
eipä nuo meikäläisenkään iskarit näytä vanhoilta mut ikää en tiä ku iskarit oli autos kiinni ku ostin sen...Tuksu kirjoitti:Samaa aihetta sivuten, onko muilla sattunut olemaan spaxin iskareiden joukossa maanantaikappaleita? Itsellä Spaxin sport etuiskari heti alusta alkaen täysin tehoton. Iskaritestissä tuli lukemaksi 5. Tässä nyt odottelen, että rally racestä tulee uudet iskarit, jonka jälkeen vanhat takaisin tehtaalle tutkittavaksi.