Kiitokset tuksulle kyydistä. paluumatkalla en vaan meinannu jaksaa ajaa enää yhtään

Valvoja: CRSC Hallitus
Kiitokset jiipeelle kuvaamisesta, nyt on videot koneellajiipee kirjoitti: Vapaasti käytettävissä ei-kaupallisiin tarkoituksiin, eli ollos hyvä vaan ja muut myös.
Hyppään ensi kesänä kyytiin niin hierotaan ne ajolinjat ja jarrupaikat ni jos alkais se aika tippumaan voittajatasolleAksu kirjoitti:Myöskin kiitokset täältä suunnasta niin järjestäjille kuin muullekin väelle "kehuista".
Kerrakin oli sellaisen tuuri ettei tarvinnut tehdä muuta kuin laskea lappu lattiaan ja naatiskella koko rahan edestä.
Itseä yllätti tuo "budjetti alustan" toiminta. Muutamat pikku jutut kun siihen tekee niin itse alan olla tyytyväinen.
Ihan mielenkiinnosta; mikä on Caltsu paras kierrosaikasi Ahvenistolla?caltsu kirjoitti: Hyppään ensi kesänä kyytiin niin hierotaan ne ajolinjat ja jarrupaikat ni jos alkais se aika tippumaan voittajatasolle
Cosulla 1.38,6 jos oikein muistan.cossu44 kirjoitti:Ihan mielenkiinnosta; mikä on Caltsu paras kierrosaikasi Ahvenistolla?caltsu kirjoitti: Hyppään ensi kesänä kyytiin niin hierotaan ne ajolinjat ja jarrupaikat ni jos alkais se aika tippumaan voittajatasolle
Caprilla ajelu taisi aiheuttaa muutoksia tallikakalustoon, vaikuttaa jonkun verran siltä, että tulossa toinen lisäksi. Vihreä jää orkkiskuntoon, toinen on jo valmiiksi erilainen.ibbo kirjoitti:Hieno päivä oli, hauskaa taas koko rahalla! Kierrosaikaan kohtuullinen parannus (VIDEO) ja sprinttimenestys sai hymyilemään, mutta varmaan hauskinta oli Caprilla radan kiertäminen. Voimaa se on 90 hevostakin! Alustan puolesta yllätti hyvällä ajettavuudellaan, muilla osa-alueilla vois vähän vielä parantaa. Penkin kiskot ois ainakin kiva saada pysymään lukossa, ikävä luiskahtaa takapenkille pari kolme kertaa kierroksen aikana. Toisaalta suorilla olikin hyvin aikaa säädellä jakkaraa paikalleen..
Sprintti-incar löytyy TÄSTÄ, jotain äksöniä siinä ekalla kierroksella oli.. Jos joltain löytyy kuvaa, videota tai muuta matskua ekasta sprinttikierroksesta tai vihreästä Caprista radalla niin enemmän kuin mielellään vastaanotan!
Panokset kovenee..cossu44 kirjoitti: Caprilla ajelu taisi aiheuttaa muutoksia tallikakalustoon, vaikuttaa jonkun verran siltä, että tulossa toinen lisäksi. Vihreä jää orkkiskuntoon, toinen on jo valmiiksi erilainen.
Tiedä nyt, koveneeko. Jos vaikka haju pahenis tms..puuhapete kirjoitti:Panokset kovenee..cossu44 kirjoitti: Caprilla ajelu taisi aiheuttaa muutoksia tallikakalustoon, vaikuttaa jonkun verran siltä, että tulossa toinen lisäksi. Vihreä jää orkkiskuntoon, toinen on jo valmiiksi erilainen.
joo, voin tulla tallilla käymään joku päivä..cossu44 kirjoitti:Tiedä nyt, koveneeko. Jos vaikka haju pahenis tms..puuhapete kirjoitti:Panokset kovenee..cossu44 kirjoitti: Caprilla ajelu taisi aiheuttaa muutoksia tallikakalustoon, vaikuttaa jonkun verran siltä, että tulossa toinen lisäksi. Vihreä jää orkkiskuntoon, toinen on jo valmiiksi erilainen.![]()
Kyllä, hyvin vahva mielleyhtymäcossu44 kirjoitti:Katsokaas sunnuntain ratoksi jiipeen video 9270030, tai oikeammin, videota pitää lähinnä kuunnella. Siinä toisen maailmansodan Stuka-hävittäjä lähestyy horisontista, syöksyy ja katoaa horisonttiin, tällaiselta mieleikuvalta en itse voinut välttyä.
Useamman vuoden seisonta oli pehmentänyt Caprin vaimentajien pohjat ja ne häipyivät radan reunoille.. Useampi kierros olis tuonut ilm. mustan lipun äänien takia.
jjs kirjoitti:Oho. Tuohan kuulostaa haasteelle
Se olisi kyllä hienoa, jos enempi siipiä kiertelis rataa samaan aikaan.Cosesc kirjoitti:jjs kirjoitti:Oho. Tuohan kuulostaa haasteelle
Täytyykö raapia siivet viivalle ja vastata haasteeseen?+![]()
Just vilkaisin tuossa joku aika sitten pätkän "näin tehdään Ajoneuvos", missä kerrottiin kuvausryhmällä olevan oma mikki pakoputken vieressä, yksi renkaille ja yksi sisällä lörpöttelyä varten.AkiS kirjoitti:http://akin.otokset.fi/kuvat/Videot/FoMoCo09/
Siellä muutama klippi ratapäiviltä lähinnä meikäläisen ajoista ja lyhyt incaari myös (loppu puhelimesta akku).
Tarvii varmaan nyppiä vaimentimia pois autosta kun ei juuri ääniä tarttunu videolle??